Profile Image

Kolejny blog o RPG w polskim internecie

Blog o RPGach

Czytaj więcej...

Polecane: https://issuu.com/rvm-mac

Przyjaźń to magia, ale czy Tails of Equestria potrafi oczarować?

Autor: Piotr Madej
Data publikacji: 13.09.2023

Przyjaźń to magia, ale czy Tails of Equestria potrafi oczarować?

Wprowadzenie

Gry fabularne są od lat popularne wśród miłośników fantastyki i przygód. Jednak czy możliwe jest stworzenie gry fabularnej, która przyciągnęłaby zarówno dzieci, jak i dorosłych? Tails of Equestria, oparte na popularnym serialu animowanym "My Little Pony: Przyjaźń to magia", próbuje właśnie tego.

Tworzenie kucyka

W Tails of Equestria pierwszym krokiem jest stworzenie naszego własnego kucyka. Możemy wybrać jego rasę, umiejętności, talent oraz znaczek na tyłku, którym jesteśmy oznaczeni. Tworzenie postaci jest proste i intuicyjne, szczególnie dla fanów serialu, którzy będą mieli już swoje ulubione rasy i umiejętności.

Mechanika gry

Tails of Equestria korzysta z podstawowej mechaniki gry Fate Core, co oznacza, że opiera się na rzutach kostką szóstenną, gdzie wynik 4-6 oznacza sukces. Gra jest jednak uproszczona, aby pasowała do młodszych graczy. System jest łatwy do zrozumienia i pozwala na swobodną interakcję z otoczeniem, a także rozwijanie postaci.

Część dla Mistrza Gry

Osobną częścią podręcznika jest rozdział dla Mistrza Gry, który zawiera wskazówki dotyczące prowadzenia sesji oraz przygotowywania scenariuszy. Tails of Equestria dostarcza również gotowy scenariusz "Welcome to Hel- sesja", który pozwala zacząć przygodę od razu.

Scenariusz "Zwierzaki w opałach"

Jednym z najbardziej popularnych scenariuszy dostępnych w podręczniku Tails of Equestria jest "Zwierzaki w opałach". W tej opowieści nasi bohaterowie muszą ocalić pewne zwierzątko, które wpadło w tarapaty. Scenariusz jest dobrze skonstruowany i daje możliwość zarówno młodszym, jak i starszym graczom, na pokazanie swoich umiejętności i odkrycie tajemniczego świata Equestrii.

Rzut na spostrzegawczość

Jedną z ciekawych mechanik w Tails of Equestria jest rzut na spostrzegawczość. W przypadku podejrzanej sytuacji, gracze mogą rzucić kostką, aby dowiedzieć się więcej o swoim otoczeniu. To dodaje element niespodzianki i sprawia, że rozgrywka jest bardziej dynamiczna.

Ogólne wrażenia

Tails of Equestria to gra, która z pewnością oczaruje fanów serialu "My Little Pony: Przyjaźń to magia". Dostarcza ona dobrze zbalansowanej mechaniki gry oraz możliwość tworzenia własnej historii w kolorowym świecie Equestrii. Podręcznik może być nieco skomplikowany dla osób nieznających serii, ale dla fanów będzie to prawdziwa uczta. Warto zaznaczyć, że podręcznik jest dostępny tylko w języku angielskim, co może stanowić barierę dla niektórych graczy.Podsumowując, Tails of Equestria to przyjemna i łatwa w opanowaniu gra fabularna, która z pewnością oczaruje miłośników "My Little Pony: Przyjaźń to magia". Choć podręcznik ma swoje wady, to warto dać mu szansę i zanurzyć się w świecie przygód w Equestrii.

Avatar

O Autorze

Piotr Madej
Piotr Madej to doświadczony autor i pasjonat gier RPG, który poprzez swój blog dzieli się swoim bogatym doświadczeniem w tej tematyce. Jego artykuły są pełne wiedzy i porad, które pomagają czytelnikom lepiej zrozumieć świat gier RPG i czerpać jeszcze większą radość z ich grania. Piotr zawsze stawia na rzetelność i głębię tematu, co sprawia, że jego blog jest niezwykle popularny wśród miłośników tej formy rozrywki.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Polecane: iyt.pl

Polecane: eun.pl

Szukaj

Wszystkie kategorie
Granica między Bohaterem a Graczem
Granica między Bohaterem a Graczem

Granica między Bohaterem a GraczemW czym cały problem?Często podczas sesji gier fabularnych, takich jak Fate Core czy inne systemy, pojawia się pytanie: gdzie właściwie ...

Piotr Madej Avatar
Piotr Madej
September 13, 2023
Przyjaźń to magia, ale czy Tails of Equestria potrafi oczarować?
Przyjaźń to magia, ale czy Tails of Equestria potrafi oczarować?

Przyjaźń to magia, ale czy Tails of Equestria potrafi oczarować?WprowadzenieGry fabularne są od lat popularne wśród miłośników fantastyki i przygód. Jednak czy moż...

Piotr Madej Avatar
Piotr Madej
September 13, 2023
Przygotowanie się gracza pomiędzy sesjami RPG » KaSetka
Przygotowanie się gracza pomiędzy sesjami RPG » KaSetka

Przygotowanie się graczaHistoria postaciJednym z najważniejszych elementów przygotowania się gracza pomiędzy sesjami RPG jest rozwijanie historii postaci. Przed kolejną ...

Piotr Madej Avatar
Piotr Madej
September 13, 2023