Kolejny blog o RPG w polskim internecie

Blog o RPGach

Najciekawsze settingi do Fate Core

Piotr Madej13.09.2023

Najciekawsze settingi do Fate Core

Fate Core to coś więcej niż zwykła gra fabularna. Dzięki swojemu elastycznemu systemowi, pozwala na tworzenie różnorodnych settingów, dostosowanych do naszych upodobań i fantazji. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze settingi do Fate Core, które z pewnością umilą Wam czas spędzony przy tej grze.

Prism

Jednym z najbardziej popularnych settingów do Fate Core jest Prism. Jest to świat, w którym niebo jest podzielone na sześć kolorowych sektorów, z których każdy jest zamieszkiwany przez inne stworzenia. Gracze wcielają się w postaci, które przedstawiają jeden z tych sektorów i razem odkrywają tajemnice Prizmu.

Wolf’s Head

Jeśli jesteś fanem historii o Robin Hoodzie, ten setting będzie doskonałym wyborem. Wolf’s Head przenosi nas do średniowiecznej Anglii, gdzie wcielamy się w członków rozbójniczej bandy pod wodzą samego Robin Hooda. Czekają nas niezwykłe przygody, walki z szeryfem Nottingham i pomaganie ubogim.

Weird World News

W tym settingu wcielamy się w reporterów prasowych, którzy odkrywają tajemnice paranormalne i niezwykłe zjawiska. Gracze mogą rozwiązywać zagadki, ścigać potwory i działać na rzecz sprawiedliwości. Czy mają odwagę zmierzyć się z niewidzialnymi siłami, które terroryzują miasto?

The Agency

Jeśli interesuje Cię świat szpiegów, to ten setting jest dla Ciebie. W The Agency wcielamy się w agentów tajnej organizacji mającej na celu zwalczanie złoczyńców i ratowanie świata. Gracze mają dostęp do najnowszej technologii i muszą podejmować trudne decyzje, które wpłyną na losy nie tylko jednostki, ale również całego świata.

Masters of Umdaar

W tym settingu przenosimy się w czasie do epoki pulp, gdzie wcielamy się w poszukiwaczy przygód poszukujących skarbów i tajemniczych artefaktów. W Masters of Umdaar czekają nas walki z tygrysami zmutowanymi przez starożytne technologie, eksploracja zamków pełnych niebezpieczeństw i odnajdywanie dawno zapomnianych sekretów.

Red Planet

Red Planet przenosi nas na Marsa, gdzie wcielamy się w członków ekspedycji badawczej. Czekają nas nie tylko niebezpieczne wyprawy po powierzchni czerwonej planety, ale również spotkanie z tajemniczymi formami życia. Czy nasza ekspedycja przetrwa na Marsie i odkryje jego największe sekrety?

Podsumowując, Fate Core oferuje wiele fascynujących settingów, dzięki którym rozgrywka staje się jeszcze bardziej emocjonująca. Prism, Wolf’s Head, Weird World News, The Agency, Masters of Umdaar i Red Planet to tylko niektóre z nich, ale każdy może znaleźć coś dla siebie. Dzięki różnym unikalnym tematom, Fate Core pozwala na pełne zanurzenie się w świat gry i czerpanie z niej ogromnej satysfakcji.

Najciekawsze settingi do Fate Core

Avatar

O Autorze

Piotr Madej
Piotr Madej to doświadczony autor i pasjonat gier RPG, który poprzez swój blog dzieli się swoim bogatym doświadczeniem w tej tematyce. Jego artykuły są pełne wiedzy i porad, które pomagają czytelnikom lepiej zrozumieć świat gier RPG i czerpać jeszcze większą radość z ich grania. Piotr zawsze stawia na rzetelność i głębię tematu, co sprawia, że jego blog jest niezwykle popularny wśród miłośników tej formy rozrywki.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Efekt Mocy - recenzja nowej mechaniki RPG » KaSetka
Efekt Mocy - recenzja nowej mechaniki RPG » KaSetka

Efekt Mocy – recenzjaPierwsze otwarcieKiedy przeczytałem o Efekcie Mocy, najnowszej mechanice RPG stworzonej przez Jacoba Węgrzynowicza, nie mogłem się doczekać, aby j...

Hipsterska jadłodajnia, czyli 6 karczm, które gracze zapamiętają
Hipsterska jadłodajnia, czyli 6 karczm, które gracze zapamiętają

Hipsterska jadłodajnia, czyli 6 karczm, które gracze zapamiętająCzy wiesz, że podczas sesji gry fabularnej często towarzyszy nam również ważna rola – rola jedzenia? ...

Pierwszy scenariusz- Jak go napisać?
Pierwszy scenariusz- Jak go napisać?

Pierwszy scenariuszInformacje o scenariuszuTworzenie pierwszego scenariusza do gry fabularnej może być wyzwaniem, ale nie martw się! Przygotowałem dla Ciebie krok po kroku ...