Hipsterska jadłodajnia, czyli 6 karczm, które gracze zapamiętają

Jakiś czas temu grając w Warhammera prowadzonego przez kolegę zorientowałem się, że każda karczma w Warhammerze jest identyczna. Nieistotne czy MG poszaleje z tym, kto jest karczmarzem, tu faktycznie napotykałem na (i sam robiłem) wyjątki. Raz za szynkwasem stoi stary krasnolud z wygoloną głową i cały w tatuażach a raz młodziutka elfka, ale niezależnie od tego karczmy z grubsza są identyczne. Sam w moim prowadzeniu chcę to zmienić i dlatego powstaje ta lista. Wszystkie lokacje w tym spisie są niezależne od systemu, ale powstają z myślą o fantasy.

Oto 6 karczm, które są hipsterskie (w świecie fantasy).

Gospoda “Pavie pióro”

Biada temu, kto nazwie to miejsce karczmą (całkiem niezły początek tekstu o karczmach). Pav, właściciel tego przybytku i jednocześnie jego kelner, to średniej postury jegomość, posiadający ulizane na świński tłuszcz włosy i na ten sam specyfik zakręconego wąsa. Żona Pava, Ultmera, jest jedną z najlepszych kucharek w okolicy. Mimo kiepskiej dostępności składników potrafi wyczarować najróżniejsze potrawy, na wspomnienie których ślinka cieknie, gdy na trakcie je się suszoną wołowinę.

Panuje tutaj miła i przyjacielska atmosfera. No, przynajmniej do czasu gdy ktoś nie pochwali Pava, że jego karczma jest urocza albo nie zwróci się do niego per “karczmarzu”. Wtedy Pav dostaje szału, a jego brat, Mocarny Joe, nie lubi gdy ktoś denerwuje jego brata. Joe jest swego rodzaju ochroniarzem gospody. Chętnie chwyta ludzi, którzy nie znają się na lokalach za ramię i odprowadza do drzwi tylko po to, żeby tam uroczystym kopniakiem pokazać, że to nie jakaś karczma, tylko Gospoda “Pavie pióro”!

“Wschód słońca”

Pierwszym, co zauważą Bohaterowie będzie rząd butów ustawiony przy wejściu do karczmy. Sam budynek jest schludny, pomalowany wapnem na biało ze zdobieniami z ciemnego drewna. Na szyldzie widać malunek słońca z rozchodzącymi się promieniami na białym tle.

Znalezione obrazy dla zapytania japan rising sun

Nad ustawionym obuwiem znajduje się tabliczka grzecznie prosząca o zdjęcie butów wraz z obrazkiem przedstawiającym przekreślone buty, tak gdyby ktoś przypadkiem był niepiśmienny.

Podłoga w środku jest wyłożona wypolerowanym drewnem i bezpośrednio na niej, przy niskich stoliczkach leżą poduszki. Na ścianach wiszą kolorowe malunki przedstawiające przedstawicieli różnych ras pijących razem jakieś napary w miseczkach.

Elf, chodzący po sali w śmiesznych drewnianych sandałach, nosi tylko dwie rzeczy do stołów: herbatę i sake. Prawdopodobnie nikt z przyjezdnych o tym drugim wcześniej nie słyszał, więc jak poproszą o piwo to i tak dostaną sake.

“Chatka Misia”

Bohaterowie jadąc przez las dostrzegają nagle ogromne drzewo rosnące tuż przy trakcie. Dziwniejsze jest jedynie to, że ze środka drzewa widać światło oraz słychać śmiech i śpiewy. Gdy podjeżdżają bliżej, widzą już wyraźnie, że drzewo ma okna i drzwi, nad którymi wisi tablica “Chatka Misia”.

Znalezione obrazy dla zapytania huge tree

W środku jest dosyć ciasno, drzewo jest ogromne, ale nie aż tak. W środku wszystko jest jakby rzeźbione z tego drzewa w którym znajduje się karczma. Nawet stoły niejako “wyrastają” z podłogi.

Właściciel karczmy, bardzo zarośnięty krasnolud, chodzi w czerwonym kubraczku. Nazywa się Winon Pouch, ale wszyscy i tak zwracają się do niego “Misiu”. Jest do wszystkich bardzo przyjaźnie nastawiony, lubi znajdować każdemu jakiś pseudonim pochodzący od zwierzęcia. Podobno raz tylko przesadził, jak nazwał ślepego maga ziemi “Krecikiem”.

Dodatkowo podają wszystko z miodem. Wyborne żeberka w miodzie, kukurydza z sosem miodowym, kiełbasa miodowa i to wszystko z najlepszym miodem pitnym w całym lesie.

“U Jarla Edgara”

Jarl Edgar jest władcą okolicznych ziem. Nie jest jednak najlepszym panem, gdyż bardziej niż codzienne kłopoty poddanych interesuje go… prowadzenie karczmy. Znaczna część jego siedziby została przystosowana pod przyjmowanie gości, z czego całe prawe skrzydło służy jako pokoje sypialniane.

Jarl często przechadza się między stołami, rozmawia (i niejednokrotnie pije) z gośćmi. Co piątek organizuje konkurs trubadurów, który sam otwiera i zamyka pieśnią o swojej żonie. Pieśń jest wulgarna, bo to stara jędza była, także lepiej jeśli jej nie zamieszczę.

Oczywiście przybytek nie należy do najtańszych, ale można spotkać tu istoty ze wszystkich stron świata, które zjeżdżają się specjalnie, aby zawitać do Jarla i napić się z nim piwa.

“Speluna”

“Speluna” to podła knajpa w “tej porządnej” części miasta.

Przy samym wejściu gości wita podejrzany, umięśniony facet z wygoloną głową. W środku poobdzierane stoły, na talerzach leżą ochłapy a piwo w kuflach wygląda na rozwodnione taką ilością wody, że bliżej temu do wody smakowej.

Właścicielka przybytku, Duża Hilda, chadza po sali zdecydowanie zbyt skąpo ubrana. Dodatkowo brakuje jej wielu istotnych zębów. Wszystkich z przodu.

To wszystko to jednak tylko pozory. Jedzenie specjalnie jest przygotowywane tak, żeby wyglądało okropnie, ale smakuje wyśmienicie. Piwo również jest bardzo drogie i jest wyjątkowym rodzajem, wyglądem przypominającym szampana.

Jedyną autentyczną rzeczą w tym miejscu jest uśmiech Hildy. Wisi oprawiony w ramkę nad barem.

“Wędrowna karczma braci Biggot”

Trzy ogromne wozy, każdy ciągnięty przez 6 koni. Na każdym z wozów po dwóch braci. Szóstka niziołków prowadząc koczowniczy tryb życia oferuje nie tylko odpoczynek dla strudzonych wędrowców, ale również przejazdy międzymiastowe. Jeden wóz służy za kuchnię, drugi za karczmę, a w ostatnim w nocy można spać.

Każdy z wozów jest skromnie urządzony, ciasny, a znaczna część mebli jest przybita gwoździami do podłogi. Jedzenie, picie ani spanie nie jest tutaj najwygodniejsze, ale hej, nie ma podatku od nieruchomości to spuszczają trochę z ceny.

Co dalej?

To już wszystkie “Hipsterskie karczmy” na ten moment. Mam nadzieję, że nawet jeśli nie wykorzystacie ich na swoich sesjach to chociaż was zainspirują to zrobienia z karczmą czegoś szalonego. Zostawiajcie swoje pomysły w komentarzach!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.